Zmiany w przeglądach rejestracyjnych

Zmiany w przeglądach rejestracyjnych

Od 13 listopada obowiązują nowe zasady przeglądów rejestracyjnych pojazdów. Niezmienna pozostaje na razie opłata za tę usługę, jednak i w tej kwestii planowane są zmiany. Nowe, wyższe stawki mają zostać wprowadzone w 2018 roku. Warto zaznaczyć, że w przypadku negatywnego wyniku badania diagnostycznego pieniądze nie podlegają zwrotowi.

Co się zmieniło od 13 listopada w SKP Tychy?

Opłata za przegląd pobierana jest jeszcze przed rozpoczęciem badania, a nie jak do tej pory, po jego zakończeniu. Niezależnie od tego czy pojazd przejdzie przegląd pozytywnie czy nie, informacja o jego wyniku jest natychmiast wpisywana do Centralnej Ewidencji Pojazdów, do której dostęp ma również policja.  

Jakie informacje z SKP Tychy trafiają do CEP-u?

Do bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów zostaje wpisany nie tylko sam wynik zakończonego badania diagnostycznego pojazdu, ale także powód jego ewentualnej negatywnej oceny. Dane te są widoczne dla pracowników innych stacji diagnostycznych. Wprowadzone informacje umożliwiają nie tylko identyfikację SKP, w której dokonano okresowego przeglądu danego pojazdu, ale również identyfikację osoby, która go przeprowadziła.

Negatywny wynik – i co dalej?

W przypadku, gdy samochód nie przejdzie pomyślnie przeglądu, właściciel otrzymuje szczegółową informację, co wymaga naprawy. Jeżeli uda mu się usunąć usterki w ciągu 14 dni od daty pierwszego badania i wróci do SKP Tychy, za powtórny przegląd zapłaci od 13-36 zł. Jeśli wybierze inną stację kontroli pojazdów, bądź też przyjedzie do SKP Tychy, ale po czasie dłuższym niż 14 dni, wówczas ponownie będzie trzeba uiścić pełną opłatę za przegląd auta.    

Ostatnie artykuły

Bezpłatny przegląd pojazdów marki Škoda !

Przygotuj się do wiosny z Autoryzowanym Serwisem Škody Auto – Centrum...

15.07.2020 r. SKP nieczynne !

Drodzy Klienci ! W dniu jutrzejszym tj. 15.07.2020 r. STACJA KONTROLI POJAZDÓW...

Przegląd Serwisowy = Ozonowanie Gratis !

Twój samochód potrzebuje serwisowego przeglądu ❓Zadzwoń do nas (32) 218...

Kategorie