Rusza sezon zmiany opon

Rusza sezon zmiany opon

Zimowa pora roku to czas, do którego należy odpowiednio przygotować samochód. Pracownicy warsztatów samochodowych, czy stacji kontroli pojazdów mają w tym czasie pełne ręce roboty. Niskie temperatury, opady śniegu i deszczu wpływają znacząco na stan jezdni. Pokryta lodem, śliska nawierzchnia, to jedna z najczęstszych przyczyn wpadania samochodu w poślizg. To jak uda nam się wybrnąć z tej stresującej sytuacji, nie zależy jedynie od umiejętności, opanowania czy doświadczenia kierowcy. Istotną rolę odgrywają tutaj odpowiednie opony, które stykają się bezpośrednio z nawierzchnią i są odpowiedzialne za utrzymanie samochodu na obranym torze.
  
 Czym charakteryzuje się opona zimowa?
  
 Opona zimowa różni się od letniej zawartością krzemionki, dzięki czemu jest bardziej elastyczna i nie twardnieje przy ujemnych temperaturach. Zawiera także dużo większą liczbę lamelek i nacięć co zwiększa jej przyczepność. Woda i śnieg odprowadzane są za sprawą centralnych szerokich rowków.
  
 Ogumienie samochodu należy kontrolować szczególnie zimą. Warto wybrać się do stacji kontroli pojazdów , aby zbadać nie tylko stan opon, ale także dokonać przeglądu auta . Wskazane będzie sprawdzenie stanu układu hamulcowego, zawieszenia, czy ze względów komfortu cieplnego – klimatyzacji.
  
 Badanie techniczne auta Tychy
  
 W SKP Tychy skontrolujemy dla Państwa bezpieczeństwa elementy takie jak wybrzuszenia opony, pęcherze, pęknięcia, rozwarstwienia, wgłębienia bieżnika sygnalizujące nieprawidłowo wyważoną oponę, czy nacięcia na bokach opon oznaczające błędną geometrię zawieszenia. Z takimi usterkami należy jak najszybciej udać się do wulkanizatora, który zdecyduje czy opona nadaję się do użytku. Często gdy opona nie budzi zastrzeżeń tzw. „gołym okiem” warto sprawdzić ją choćby dla profilaktyki.

Ostatnie artykuły

21 czerwca nieczynne

Szanowni Klienci,w dniu 21 czerwca Stacja Kontroli Pojazdów Auto-Centrum M. Z....

Przegląd i dezynfekcja klimatyzacji w...

Przegląd, nabicie oraz dezynfekcję układu wykonacie...

Organizacja pracy podczas majówki

Drodzy Klienci,informujemy, że w dniach od 01 do 05 maja Stacja Kontroli...

Kategorie