Przeglądy rejestracyjne – zmiany w SKP Tychy w 2019?

Przeglądy rejestracyjne – zmiany w SKP Tychy w 2019?

Rządzący pracują nad nowelizacją prawa dotyczącego funkcjonowania stacji kontroli pojazdów. Jak zmieni się przegląd rejestracyjny pojazdu w Stacji Kontroli Pojazdów Auto-Centrum w Tychach?  

Zmianą, która na pewno ucieszy właścicieli samochodów będzie na pewno to, że będzie można przyjechać na okresowe badanie techniczne wcześniej niż wskazuje  data w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Do tej pory, nie chcąc tracić dni, które pozostały do terminowej kontroli, kierowcy przyjeżdżali zazwyczaj dokładnie tego dnia, który widniał na pieczątce w dowodzie. Po zmianach, jeśli przewidziany termin badania technicznego wypada np. 20 lipca, ale tego dnia nie można stawić się w stacji kontroli pojazdów, bo przykładowo jesteście akurat na urlopie, będziecie mogli przyjechać do Stacji Kontroli Pojazdów Auto-Centrum M.Z. Kierat Sp. J. przed wakacyjnym urlopem, a wykonane badanie techniczne pojazdu nadal będzie ważne do 20 lipca kolejnego roku, bo ma się liczyć nie data przyjazdu, ale właśnie dzień z dowodu rejestracyjnego.

Kolejnym ukłonem w stronę kierowców, który jednocześnie pozwoli zaoszczędzić pieniądze, będzie zwolnienie z konieczności wyrabiania dowodu rejestracyjnego w momencie, gdy skończą się miejsca na pieczątki związane z informacją o ważności badania technicznego.  W takim przypadku wystarczające będzie posiadanie zaświadczenia wydawanego przez diagnostę. (Przypominamy, że od 01 października 2018 roku kierowcy nie mają już obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz dokumentu poświadczającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC, chyba że pojazd został zarejestrowany poza granicami naszego państwa.)

Co jeszcze nowego w SKP Tychy? Na pewno wyższa kwota za badanie techniczne dla spóźnialskich.

 

Stacja Kontroli Pojazdów Auto-Centrum M.Z. Kierat Sp. J., Tychy, ul. Begonii 12

Ostatnie artykuły

21 czerwca nieczynne

Szanowni Klienci,w dniu 21 czerwca Stacja Kontroli Pojazdów Auto-Centrum M. Z....

Przegląd i dezynfekcja klimatyzacji w...

Przegląd, nabicie oraz dezynfekcję układu wykonacie...

Organizacja pracy podczas majówki

Drodzy Klienci,informujemy, że w dniach od 01 do 05 maja Stacja Kontroli...

Kategorie