Bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC

Bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC

9 maja 2018 roku Sejm przyjął przygotowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przepisy weszły w życie trzy miesiące od wydania odpowiedniego komunikatu przez Ministra Cyfryzacji, czyli 01 października 2018 roku.  

Od tego momentu kierowcy nie mają już obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz dokumentu poświadczającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC, chyba że pojazd został zarejestrowany poza granicami naszego państwa. Od teraz informacje na temat posiadania aktualnego badania technicznego pojazdu oraz obowiązkowej polisy OC kontrolujące nas służby uzyskają za pomocą dostępu do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Z bazą tą połączone są także stacje kontroli pojazdów.  

Na badanie techniczne pojazdu do SKP Tychy z dowodem rejestracyjnym

Każdy, kto wybiera się na badanie techniczne do stacji kontroli pojazdów Auto-Centrum M.Z. Kierat Sp. J. musi pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dokument ten jest niezmiennie obowiązkowy podczas załatwiania wszelkich formalności, m.in. w stacjach kontroli pojazdów. Dlatego prosimy wszystkich naszych Klientów, by wybierając się na przegląd rejestracyjny do SKP Tychy pamiętali o zabraniu ze sobą dowodu rejestracyjnego swojego samochodu.

Wirtualne zatrzymanie dowodu rejestracyjnego 

W związku z wprowadzonymi zmianami wiele osób zastanawiało się, jak po wejściu w życie uchwalonych zmian, będzie wyglądało zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu podczas kontroli. Okazuje się, że zatrzymanie dokumentu będzie teraz przebiegało „wirtualnie”, czyli zostanie odnotowane w systemie, a kierowca, tak jak i do tej pory, otrzyma pokwitowanie. Do 01.10.2018 obowiązkiem każdego kierowcy było posiadanie przy sobie trzech dokumentów: prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz dokumentu poświadczającego posiadanie obowiązkowej polisy OC. Obecnie wystarczy, że będziemy mieli przy sobie sam dokument potwierdzający uprawnienia do kierowania danym pojazdem, bowiem do reszty danych służby mają dostęp online za pośrednictwem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. 

Ostatnie artykuły

Bezpłatny przegląd pojazdów marki Škoda !

Przygotuj się do wiosny z Autoryzowanym Serwisem Škody Auto – Centrum...

15.07.2020 r. SKP nieczynne !

Drodzy Klienci ! W dniu jutrzejszym tj. 15.07.2020 r. STACJA KONTROLI POJAZDÓW...

Przegląd Serwisowy = Ozonowanie Gratis !

Twój samochód potrzebuje serwisowego przeglądu ❓Zadzwoń do nas (32) 218...

Kategorie